Kurumsal Seo

SEO, Nedir ? Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) bilinmekte olan bir sözcük ve web sitenizi(İnternet Sayfanızı) optimize etme anlamına gelir. Bu optimizasyon Google, Yandex,Bing,Yahoo gibi arama motorlarında arama sonuçları sayfalarında üst konumlarda görüntülemeye gerekli olan yazılımsal ve özgün çalışmalardır.

 

Google İçin SEO’nun Önemi

Eğer bir web sitesi sahibiyseniz sizler de ilgili arama kelimelerinde en başlarda yer almak istersiniz. Fakat bu kadar fazla web sitesi varken bu durum hiç  de kolay değildir. Bu nedenle yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bunlardan birisi de SEO işlemidir. SEO, Arama Motoru Optimizasyon olarak tanımlanmaktadır. Bu sayede web siteleriniz, arama motoru Google’nın belirlediği algoritmalarla uyumlu bir şekilde yayın yapar. Bu nedenle Google başta olmak üzere tüm arama motorları bazı kriterler koymaktadır. Eğer bu kriterlere en iyi şekilde uyarsanız istediğiniz kelimelerde en tepede yer alabilirsiniz.

Google, SEO konusunu oldukça önemsemektedir. Bu nedenle kullanıcılarına bu konuda gerektiği zaman teşvik sunmaktadır. Ancak SEO kriterlerine uymayan sitelerse aramalarda en altlarda yer almaktadır. Bu nedenle web sitesi sahipleri şu sorunun cevabını merak etmektedir: “Google’da birinci sırada nasıl yer alabilirim?” Bunun için yapmanız gereken hem gerekli optimizasyon işlemini yapabilirsiniz hem de reklam verebilirsiniz. Google’da birinci sıra, reklam vererek sahip olabileceğiniz bir sıralamadır.

Reklam vererek Google’da en başta yer alırsınız. Bu sayede Google reklam birinci sayfa ile müşterilerinize en iyi şekilde erişebilirsiniz. Google’da reklamla birinci sırada olarak gelirlerinizi birkaç kat arttırmanız mümkündür.

Google SEO Adsense

Ancak sadece SEO çalışmaları yaparak Google içerisinde istediğiniz kelimelerde birinci sırada yer alabilirsiniz. Fakat bu işlemi herkes yapamaz. Bu nedenle alanında uzman kişilerden destek almak gerekebilir. Özellikle de SEO çalışmaları konusunda yapacağınız hatalı bir işlem sonucu sayfanızı daha da gerilere atabilirsiniz. Uzman ellere güvenerek yaptıracağınız optimizasyon işlemi sayesinde siz de reklam vermeden birinci sıralarda yer alabilirsiniz.

Google’da SEO çalışması sonucu tekli ziyaretçi sayınız artacaktır. Bu sayede Adsense gelirleriniz de artacaktır. SEO Adsense sayesinde hem daha fazla kullanıcıya erişirsiniz hem de reklam gelirlerinizi arttırırsınız. Yani yaptıracağınız ücretli SEO çalışması, giderlerini Adsense’den alacağınız gelirle amorti etmektedir. Bu sayede neredeyse ücretsiz olarak birinci sayfada ve ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece uzman ellerden SEO desteği almaktır. Alacağınız bu destek sayesinde hangi alanda site sahibi olursanız olun istediğiniz kelimelerde en üstte yer alabilirsiniz.